Çağdaş Eğitim, Öğrenci Merkezli Eğitim ve Tam Öğrenmedir!..

 
 
   
Çağdaş Eğitim
Çoklu Zeka
Çoklu Zeka - 1
Çoklu Zeka -2
Öğretmen
Okul Yönetimi
Rehberlik
Başarı Motivs.
Çağdaş Eğt.Sit.
Eğitim Sendikl.
MEB Kurumları
Resmi Kurumlar
Sizden Gelenler
Web Tasarımcı
Sizin Siteleriniz
 
 
 
     
 

Ben,  Kamil Türkoğlu                                    

           Çorum'un merkez Bektaşoğlu Köyü'nde, bir sonbahar günü doğmuşum. Ya da annemin deyimiyle "bir bağ bozumu mevsiminde."  Yıl 1954. Nüfus cüzdanımda 10.05.1955 yazar.

          İlkokulu doğduğum köyümde okudum. Ortaokulu ve Öğretmen okulunu Çorum' da okuduktan sonra 1974 yazında ilkokul öğretmeni oldum. Bugünkü adıyla sınıf öğretmeni. 29.08.1974 tarihinde Bitlis-Tatvan - Eğritaş Köyü İlkokulu'nda öğretmen olarak  göreve başladım. 2 yıl bu köyde çalıştım. 1976 yılında Tatvan- Suboyu  Köyü'ne tayin oldum. Ve o yıl üniversiteye girdim. Öğretmenlikten ayrıldım. Üç yıl fakülteye devam ettim. Bu ara 1978'de nişanlandım. 1979 yılında yeniden öğretmenliğe döndüm. Bu kez Çorum merkez Delibekiroğlu Köyü'nde çalışmaya başladım. 1981 yılında evlendim. Hem çalışıyor hem de fakülteye  devam ediyordum. 1982 yılında A.Ü.Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'ni bitirdim. Eşim Lüleburgaz Kepirtepe Öğretmen Lisesi'nde Edebiyat Öğretmeni olarak göreve başladı.

          1983 yılında Kırklareli'ne tayin oldum. 22 Eylül 1983'te kızım İdil Eren doğdu. Aynı yıl askere gittim. Önce Tuzla, sonra Hopa... Hopa'da geçen çok güzel 11 ay... Kırklareli merkez Kavakdere, sonra Lüleburgaz - Evrensekiz İlköğretim Okulu, Demirköy Yenimahalle İlkokulu ve 1989 yılında Erdek 18 Eylül İlkokulu. 

          Erdek 18 Eylül İlkokulu'nda altı aylık bir görevden sonra 27.10.1989 tarihinde Erdek Atatürk İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak göreve başladım. 09.05.1990 tarihinde müdür yardımcısı oldum.  18 Ağustos 1993 tarihinde rahmetli müdürüm emekli olunca Müdür vekili oldum. Bu kez 09.05.1994 tarihinde asaleten müdür olarak atandım. 1997 Ağustos'unda ilköğretim olan okulumuzda aralıksız olarak 18 Ağustos 2003 tarihine kadar eğitim yöneticisi (Okul Müdürü) olarak görev yaptım.

           18 Ağustos 2003 tarihinde (özel öğretimde çalışmak üzere) emekliye ayrıldım.

           20 Ağustos 2003 tarihinde Özel Erol Altaca Lisesi'nde Müdür olarak göreve başladım. Kısa bir süre sonra, 17 Kasım 2003 tarihinde, eğitim yönetimi ve gelişimi konusunda kurucu ile çelişkiye düşünce, eğitim yöneticiliği ilkelerimden taviz vermeyerek istifa edip  ayrıldım.

         19 ay evde oturmanın ve dinlenmenin ardından 28 Haziran 2005 tarihinde Sarıyer'de Öz Alternatif Dershanesi'nde tekrar aktif göreve döndüm. Müdür olarak görev yaptığım bu kurumda çağdaş anlamda dershanecilik yapmaya ve eğitim-öğretimi ön plana çıkartarak öğrencilerimize yararlı olmaya çalıştım.

          30 Haziran 2006 tarihinde, Sarıyer Öz Alternatif Dershanesi'nden (Daha sonra Sarıyer Bil Dershanesi oldu) kendi isteğimle ayrılarak daha büyük bir dershaneye, Gaziosmanpaşa Şafak Dershanesi'ne geçtim.

           GOP Şafak Dershanesi'nde 30 Haziran 2006'dan 30 Haziran 2007'ye kadar çalıştıktan sonra yine kendi isteğimle ayrılarak Sarıyer Bil Dershanesi'ne döndüm. Aktif eğitim yöneticiliğimi  Sarıyer Bil Dershanesi'nde sürdürmeye başladım.

            18 Şubat 2008 tarihinde çalıştığım dershanenin bağlı bulunduğu Özel Sarıyer Lisan Öğretim Merkezi Sürücü Kursları ve Dershaneleri Ticaret Limited Şirketi'ni kardeşlerimle birlikte devraldım.  Yani satın aldım. Şirkete bağlı iki eğitim kurumu bulunmaktadır:

             a) Sarıyer Bil Dershanesi               b) Öz Alternatif Sürücü Kursu

            18 Şubat 2008 tarihinden itibaren kendi şirketimde hem yönetici hem de kurucu sıfatıyla çalışmaktayım.

            Bu somut ilk adımdan sonra ÇEO'ya bir adım daha yaklaştığımı hissediyorum.

            Dileğim odur ki, bundan sonra da okulumda, ÇEO'mda (Çağdaş Eğitim Okulları) işe başlayıp vizyonumu gerçekleştirmek, çağdaş eğitime  katkıda bulunmaktır.

              2009 Haziran sonunda esimden ayrıldım. Bekar olarak yaşamaktayım.

               2010 yılında ağır bir trafik kazası yaşadım. Toparlanmam aylarımı aldı...

             01 Haziran 2011'de dershaneyi kapattım. Öğretmenlikle ticareti karıştırınca dershaneyi işletemedim. Ticaret farklı, eğitim farklı...

             2012 yılında 2.evliliğimi yaptım.

              Şimdi sadece Sürücü Kursumuz var.

             Yaşam felsefem, her şeyin en iyisini, en güzelini, en doğrusunu yakalamak. Ve iyi bir eğitim yöneticisi olmak.

              Ne mutlu dili, dini, ırkı, rengi, cinsiyeti, kimliği ve  vatanına bakmadan gözleri ışıl ışıl parlayan çocukların eğitimine kendini adamış dostlara. Ne mutlu  ÖĞRETMENİM diyen güzel insanlara...

              Saygılarımla...

 
 
 

                                                                       Anasayfa

 
 
Çağdaş Eğitim©2007