Çağdaş Eğitim, Öğrenci Merkezli Eğitim ve Tam Öğrenmedir!..

 
 
   
Çağdaş Eğitim
Çoklu Zeka
Çoklu Zeka - 1
Çoklu Zeka -2
Öğretmen
Okul Yönetimi
Rehberlik
Başarı Motivs.
Çağdaş Eğt.Sit.
Eğitim Sendikl.
MEB Kurumları
Resmi Kurumlar
Sizden Gelenler
Web Tasarımcı
Sizin Siteleriniz
 
 
 
     
 

VİZYONUM

Vizyon; son yılların popüler sözcüğü, kişi ya da kurumların gelecekte nerede olacaklarını,  nasıl bir  konumda bulunacaklarını  şimdiden düşünen, tasarlayan ve belirleyen, yani ulaşılması istenilen noktayı ifade etmektedir. Bir başka deyimle de,  ulaşılamaz görünen  hayallerimizin  resmini çizmektir.

     Kişi ya da kurumların geleceklerini tasarlamaları, hayal etmeleri kadar güzel bir şey elbette olamaz. Bu durum, artık planlı, programlı çalışıldığını, işlerin,  akışına bırakılmadığını, belirli hedeflere yönelik,  bilinçli yönlendirme ve yönetimlerle yapıldığını gösterir.

      Konuşma dilime yerleştiği tarihten bu yana severek ve üzerinde düşünerek kullandığım  VİZYON sözcüğü, yaşantımı çok etkilemekte, bana güç, çalışma azmi ve heyecan vermektedir.

     Vizyonum:

      1. 65 yaşıma kadar aktif Lider Yönetici olarak çalışmak.

      2. Teknolojiyle donatılmış,  çağdaş eğitim veren bir kalite okulu kurmak.

      3. Tüm öğretmen ve yöneticilerin yararlanabilecekleri, onlara çağdaş eğitim konusunda kılavuzluk edebilecek kaliteli bir web sitesi kurmak.

       Vizyonumu gerçekleştirmek için neler yapıyorum:

       1. Aktif yöneticilik, eğitimcilik yaşantımı 65 yaşıma kadar sürdürmeyi  hep düşünmüş ve söylemişimdir. Bu kesin böyle olacaktır.

       2. Kalite Okulu: Özellikle özel okullarda çalışmaya başladıktan sonra yoğunlaşarak artan bu hayalimi bilgisayarıma aktarmış durumdayım. Yani, gelecekte kurmayı planladığım teknolojik donanımlı kalite okulunun  (adı: Çağdaş Eğitim Okulları) ne zaman, nasıl kurulacağını, nasıl bir eğitim sistemiyle çalışacağını, tüm ayrıntılarıyla belirlemiş bulunuyorum. A'dan Z'ye her şeyiyle Çağdaş Eğitim Okulları hayal olmaktan çıkmış, bir projeye dönüşmüştür. Bu projenin hayata geçmesi için sponsor veya ekonomik gücü yüksek bir ortak aramaktayım. Böyle bir ışık yakaladığımda bu projeyi hayata geçireceğim.

        3. Çağdaş Eğitim Web Sitesi: Çok basit anlamda 10 yıl önce (2001) kurduğum ve eğitim yönetimi alanında çalışmalarımın yer aldığı  özel web sitemi geliştirerek,  meslektaşlarımın bilgi ve deneyimlerimden yararlanmalarını sağlamak ve onlara küçük de olsa bu anlamda kılavuzluk etmek istiyorum. Özel web sitemi bugün ortalama 50 -60 kişi ziyaret etmektedir. Gelecekte ziyaretçi sayısının günlük ortalama 150- 250 kişi olmasını hedefliyorum.

               "Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür."

MİSYONUM

     Misyon; genellikle vizyon sözcüğü ile birlikte kullanılmaktadır. Kişi ya da kurumların vizyonlarını gerçekleştirmek amacıyla yaptıkları planlı, programlı, ilkeli çalışmaların tümünü kapsamaktadır. Vizyonu olmayanın misyonu zaten olamaz. Çünkü bu bir kalite işidir. Kaliteli yaşamak, kaliteli düşünmeyi ve kaliteli çalışmayı gerektirir.

     Misyonum:

1. Demokratik, laik ve çağdaş düşünceye sahip.

2. TKY felsefesini çok iyi bilen, uygulayan ve deneyimli.

3. Lider yönetici özellikleri ile ekip çalışmasına yatkın.

4. Başarıyı beklemeyen, başarıyı yakalamak için planlama - uygulama - değerlendirme basamaklarını sürekli kullanan.

5. Çalışanlarını motive etmesini ve yüreklendirmesini çok iyi bilen.

6. Yenileşmeye, değişmeye ve gelişmeye hep açık.

7. Eğitim teknolojisinin kullanılmasını çok iyi bilen, kullanan. (Bilgisayar - Tepegöz - Optik okuyucu - Projeksiyon-Akıllı Tahta)

8. Öğrenci Merkezli Eğitim ve Tam Öğrenme sistemini çok iyi bilen, deneyimli.

9. Öğretmene, öğrenciye ve veliye lider yönetici rehberliğini çok iyi yapan ve yönlendiren.

10. Çok iyi bilgisayar kullanan. (Word - Exel - Power Poınt - Front Page)

11. Az düzeyde İngilizce bilen, çağdaş bir eğitim yöneticisiyim.

Kamil TÜRKOĞLU / Emekli Okul Müdürü

 
 
 

                                                                       Anasayfa

 
 
Çağdaş Eğitim©2007